Palotabozsoki Általános Iskola

BEMUTATKOZIK A PALOTABOZSOKI ÁLTALÁNOS ISKOLA

A palotabozsoki tagiskola jelenlegi épülete 1993-94-ben épült. Alapkő letételénél és avatásán díszvendég volt Habsburg Ottó. Az emeletes épületben tantermek, irodák, szertárak és aula található.
Jelenleg 8 évfolyamon folyik német nemzetiségi oktatás, segítve és ápolva ezzel községünk német hagyományait.
Iskolánk jól felszerelt, oktatásunkat gazdag könyvtár, jól felszerelt tornaterem és informatika terem segíti.
Pedagógus közösségünk felkészült, az új dolgokra nyitott, időt és energiát nem kímélve segítjük a ránk bízott gyerekeket. Többen tanítói és tanári végzettséggel rendelkeznek. A folyamatos önképzést az elvégzett továbbképzések, tanfolyamok bizonyítják. Néhány a teljesség igénye nélkül: tantárgyi metodika, hátránykompenzálás és tehetségfejlesztés, számítástechnikai ismeretek, minőségbiztosítás. Kiemelt feladatunk a lemaradók felzárkóztatása és a tehetségesek maximális segítése.
Iskolánkban sok a tanulni vágyó, tehetséges gyerek. Ezt bizonyítja, hogy évek óta diákjaink jól szerepelnek német vers és prózamondó, történelem, természetismeret, matematika, nyelvtan, mesemondó versenyeken, számos sportversenyen és különböző tantárgyi levelező versenyeken. Országos döntőig jutottak: történelemből, természetismeretből, német vers és prózamondásból, mesemondásból és atlétikából, területi versenyekig matematikából, kémiából.
A felzárkóztatás segítésében fontos szerepe van a délutáni foglalkozásoknak is. Alsósainknak napközit, a felsősöknek tanulószobát biztosítunk. A továbbtanulók előkészítőn vehetnek részt igény szerint bármely tantárgyból.
Az iskola minden tanulója tagja az iskolai sportkörnek, melynek keretén belül úszásoktatás is folyik. A sportkör életében fontos a helyi utánpótlás nevelése. Délután is gazdag kínálatból választhatnak a gyerekek: énekkar, hittan, angol nyelvoktatás, zene, magyar és német néptáncoktatás várja őket.
A nyári szünidő élményekben gazdag eltöltését német nemzetiségi tábor és balatoni tábor szervezésével segítette iskolánk.
Jól szervező, lelkes fiatalok alkotják diákönkormányzatunkat. Szervezői és védnökei az őszi Halloweennek, a farsangi bálnak és a DÖK napnak.
Munkánkat aktív és áldozatkész szülői közösség és faluközösség is segíti. Számíthatunk anyagi támogatásra az iskola alapítványán keresztül is. Részt vállalnak rendezvényeink szervezésében, lebonyolításában, segítenek osztálykirándulások, sportnap és színházlátogatások alkalmával. A szülői közösség, helyi vállalkozók és az önkormányzat támogatásával, illetve a szülők és pedagógusok társadalmi munkájának köszönhetően, az új tanévet megújult, megszépült tantermekben kezdhettük.
Részt vállalunk a falu községének életében is. Műsorral, közösen emlékezünk meg jeles napjainkról: Idősek napjáról, Hősök napjáról, október 23-áról, karácsonykor, március 15-éről, anyák napjáról. Közös programokat, rendezvényeket szervezünk szüret idején, advent tájékán és húsvétkor. De kiállítással, műsorszámokkal gazdagítottuk a falunapot és a falu nemzetiségi estjét is.
Jó kapcsolatot ápolunk a környező iskolákkal, akik most már mikro-térségi társaink is. De a kincsestár Egyesület kisiskolái révén a NEMED nemzetközi projektben is részt veszünk.

Egy kisiskolában, mint a miénk, pedagógus, szülő és a falu egyet akar: minden lehetőt megtanítani, megadni a gyereknek, embert nevelni belőle.
Hitvallásunk: Szeretnénk mindig szebb, jobb körülmények között, mind gazdagabb tudással, élményekkel gazdagon tanítani és nevelni, miközben mi pedagógusok új dolgokat tanulunk és gazdagodunk tanítványaink által, s mindehhez társainkká fogadjuk a szülőket, a falu közösségét.

(Vágási Margit)

Hozzászólások

.Kedves Gyermekek, Szülők, Nagyszülők, kedves Óvó nénik, Tanárok! Német gyermek verseskötetem: Das Häuschen und das Mäuschen (A házikó és az egérke)  hamarosan megjelenik a Nemzeti Tankönyvkiadó kiadásában. 3-13 éves gyermekek nyelvtanulását segíti. Hangoskönyv is jár hozzá, melyen a Szekszárdi Német Színház színészei (Alice Müller, Kata Lotz, és Gergely Kispál) szavalják a verseket. Német gyermekdalok díszítik.A verseket több német óvodában és iskolában teszteltük. Az eredmény várakozáson felüli volt. A versek és a dalok felkeltették a gyermekek érdeklődését. Az óvodai foglalkozások és a tanórák e segédanyaggal színesebbé, érdekesebbé tehetőek. A legkisebbek hangos mesekönyvként is hallgathatják a CD-t. 3-13 éves korig ajánlom meleg szeretettel óvónők, tanárok, szülők, nagyszülők kezébe, szép ajándékként, hiszen főként gyermekeik részére szánom e mesekönyvet.Megrendelhető: a Nemzeti Tankönyvkiadónál, czermannehornyik.erzsebet@ntk.hu,vagy nálam, klaraburghardt@gmail.com címen.Kérem, adják tovább ismerőseik, barátaik között az információt. Köszönjük előre is.Nemzeti Tankönyvkiadó, s a szerző, Burghardt Klára                                   Das Häuschen und das Mäuschen                                                                                    Kindergedichte  Liebe Kinder, Eltern, Großeltern, liebe Kindergärtnerinnen, Lehrerinnen, und Lehrer! Der Nationale Lehrbuchverlag/Budapest gibt meinen deutschen Kindergedichtband: Das Häuschen und das Mäuschen, für Kinder von 3-bis 13, im Herbst dieses Jahres heraus.(Es wird ein  30-32 Seiten-Buch)  Die Kindergedichte kann man in den Deutschstunden, in den deutschen Kindergärten und privat verwenden.Die Hauptthemen sind :Tiere, Pflanzen und die 4 JahreszeitenDie Gedichte sind spielerisch, musikalisch. Sie haben eine einfache Sprache, so ist das Erlernen der Gedichte leicht. Die Themen passen gut in die Lehrpläne ein.Die Vorlesungen in den Grundschulen und in den Kindergärten Ungarns, die glänzenden Kinderaugen, die positive Rückmeldung der deutschen Pädagogen  haben bewiesen, dass die Veröffentlichung dieses Kindergedichtbandes mit dem Hörbuch für die deutschen Beschäftigungen in den Kindergärten und für die Deutschstunden hilfreich wird.  Zum Märchenbuch gehört also ein Hörbuch, worauf die Gedichte des Märchenbuches durch den spielerischen Vortrag der Schauspieler der Deutschen Bühne Ungarns "lebendig" werden. Zwischen den Gedichten erklingen deutsche Kinderlieder.Das Kinderbuch soll , nach Plan, mit Hörbuch zusammen, ungf. 9,08 EU kosten!Wenn Sie sich für mein Kinderbuch interessieren, schicken Sie bitte eine Email zum Lehrbuchverlag, auf: czemannehornyik.erzsebet@ntk.hu, oder auf meine Emailadresse: klaraburghardt@gmail.comIch wäre Ihnen sehr dankbar, wenn Sie meinen Brief  auch im Kreise Ihrer Bekannten, Freunden, besonders den jungen Eltern, oder auch Großeltern  bekannt machen könnten, denn ich schrieb mein Kinderbuch in erster Linie für Kinder von 3-bis 13!  Vielleicht würden sie sich auch für mein Kinderbuch interessieren.Herzlichen Dank, auch im Namen des Nationalen Lehrbuchverlages/Budapest, Klara Burghardt htp://www.klaraburghardt.com/.Kedves Gyermekek, Szülők, Nagyszülők, kedves Óvó nénik, Tanárok! Német gyermek verseskötetem: Das Häuschen und das Mäuschen (A házikó és az egérke)  hamarosan megjelenik a Nemzeti Tankönyvkiadó kiadásában. 3-13 éves gyermekek nyelvtanulását segíti. Hangoskönyv is jár hozzá, melyen a Szekszárdi Német Színház színészei (Alice Müller, Kata Lotz, és Gergely Kispál) szavalják a verseket. Német gyermekdalok díszítik.A verseket több német óvodában és iskolában teszteltük. Az eredmény várakozáson felüli volt. A versek és a dalok felkeltették a gyermekek érdeklődését. Az óvodai foglalkozások és a tanórák e segédanyaggal színesebbé, érdekesebbé tehetőek. A legkisebbek hangos mesekönyvként is hallgathatják a CD-t. 3-13 éves korig ajánlom meleg szeretettel óvónők, tanárok, szülők, nagyszülők kezébe, szép ajándékként, hiszen főként gyermekeik részére szánom e mesekönyvet.Megrendelhető: a Nemzeti Tankönyvkiadónál, czermannehornyik.erzsebet@ntk.hu,vagy nálam, klaraburghardt@gmail.com címen.Kérem, adják tovább ismerőseik, barátaik között az információt. Köszönjük előre is.Nemzeti Tankönyvkiadó, s a szerző, Burghardt Klára                                   Das Häuschen und das Mäuschen                                                                                    Kindergedichte  Liebe Kinder, Eltern, Großeltern, liebe Kindergärtnerinnen, Lehrerinnen, und Lehrer! Der Nationale Lehrbuchverlag/Budapest gibt meinen deutschen Kindergedichtband: Das Häuschen und das Mäuschen, für Kinder von 3-bis 13, im Herbst dieses Jahres heraus.(Es wird ein  30-32 Seiten-Buch)  Die Kindergedichte kann man in den Deutschstunden, in den deutschen Kindergärten und privat verwenden.Die Hauptthemen sind :Tiere, Pflanzen und die 4 JahreszeitenDie Gedichte sind spielerisch, musikalisch. Sie haben eine einfache Sprache, so ist das Erlernen der Gedichte leicht. Die Themen passen gut in die Lehrpläne ein.Die Vorlesungen in den Grundschulen und in den Kindergärten Ungarns, die glänzenden Kinderaugen, die positive Rückmeldung der deutschen Pädagogen  haben bewiesen, dass die Veröffentlichung dieses Kindergedichtbandes mit dem Hörbuch für die deutschen Beschäftigungen in den Kindergärten und für die Deutschstunden hilfreich wird.  Zum Märchenbuch gehört also ein Hörbuch, worauf die Gedichte des Märchenbuches durch den spielerischen Vortrag der Schauspieler der Deutschen Bühne Ungarns "lebendig" werden. Zwischen den Gedichten erklingen deutsche Kinderlieder.Das Kinderbuch soll , nach Plan, mit Hörbuch zusammen, ungf. 9,08 EU kosten!Wenn Sie sich für mein Kinderbuch interessieren, schicken Sie bitte eine Email zum Lehrbuchverlag, auf: czemannehornyik.erzsebet@ntk.hu, oder auf meine Emailadresse: klaraburghardt@gmail.comIch wäre Ihnen sehr dankbar, wenn Sie meinen Brief  auch im Kreise Ihrer Bekannten, Freunden, besonders den jungen Eltern, oder auch Großeltern  bekannt machen könnten, denn ich schrieb mein Kinderbuch in erster Linie für Kinder von 3-bis 13!  Vielleicht würden sie sich auch für mein Kinderbuch interessieren.Herzlichen Dank, auch im Namen des Nationalen Lehrbuchverlages/Budapest, Klara Burghardt htp://www.klaraburghardt.com/